Uczennice ZPO im. Jana Pawła II laureatkami konkursu
organizowanego w ramach udziału w Sejmie Dzieci i Młodzieży!

 

1 czerwca 2021 r. Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła wyniki ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach udziału w Sejmie Dzieci i Młodzieży. W gronie laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie: Wiktoria Słabisz i Kalina Mietelska.

Zadanie dziewcząt polegało na przygotowaniu w dwuosobowym zespole pracy na temat „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności,
w której mieszkasz?”.  Nasze ósmoklasistki przygotowały prace: plastyczną oraz pisemną „Oddychaj DOBREM”, dzięki którym osiągnęły ten wspaniały sukces w w/w Konkursie i tym samym dołączyły do zaszczytnego grona uczniów-posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z naszej szkoły (mamy ich już sześcioro – opiekunem uczniów jest mgr Tomasz Szymkiewicz).

Warto nadmienić, że Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym, organizowanym przez Kancelarię Sejmu w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

Gratulujemy laureatkom i wszystkim uczestnikom Sejmu Dzieci i Młodzieży!!!

 

Link do strony z nagrodzonymi pracami:

https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2021.nsf/details.xsp?documentId=296FB2478C346760C12586CD0074D647

 
 
   

 

 

 

 

   
   

 

 

 

Powrót