Projekt "Zuchy i harcerze to jedna rodzina-kontynuacja" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

Warsztaty edukacyjne w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ostoja Dworska" w Leśnicy na temat:

"Drzewo od wieków dobrodziej człowieka"

Warsztaty edukacyjne harcerzy i zuchów z Bukowy w Ostoi Dworskiej
9 września 2011 r.  harcerze i zuchy z ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. "Drzewo od wieków dobrodziej człowieka" w Ostoi Dworskiej w leśnicy. Było to już 9 zadanie w ramach projektu "Zuchy i harcerze to jedna rodzina - kontynuacja" współfinansowanego przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego .
Organizator Grzegorz Szymański  przywitał nas wspaniałą pogodą i  gawędą o drzewach, czyli omówił różne gatunki  drzew, korzyści jakie ma z nich człowiek  i ich owoców, oraz poradził jak pielęgnować i jak posadzić drzewa.
Następnie pokonaliśmy ścieżkę edukacyjną "Po drodze". Oglądaliśmy wspaniałe miejsca  przyrodnicze i skupiska drzew w Ostoi Dworskiej.
W izbie ekologicznej odbyła się dalsza część warsztotów, a mianowicie zuchy i harcerze wykonywali   z dużym zaangażowaniem prace plastyczne - projektowanie gospodarstwa i zasadzanie drzew. Po cięzkiej pracy posmakowaliśmy pysznej szarlotki.
Nastepnym zadaniem do wykonania było zbieranie kasztanów i napełnianie nimi  kosza przygotowanego przez gospodarza. Druhowie i druhenki radzili sobie znakomicie i z wielką przyjemnością uzbierali pełen kosz.
Na zakończenie nieopodal izby ekologicznej w kręgu bawiliśmy się w rozpoznawanie różnych przedmiotów w tym materiałów  przyrodniczych. Druhna Ewa nie patrząc losowała z kufra rzecz  i opisywała ją aż do momentu odgadnięcia przez bystrego druha. Okazali się nimi Filip Goszczyński, Cezary Skuza, Zuzanna Terpic, Krystian Jarząb, Anna Jamorska, Paweł Konieczny.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: