Projekt "Zuchy i harcerze to jedna rodzina-kontynuacja" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

Wyjazd tematyczny "Suchedniowsko-Oblęgorski Park Krajobrazowy"

 

Niezwykła wakacyjna przygoda  harcerzy i zuchów z Bukowy
Pod koniec wakacji  harcerze i zuchy z ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe tematycznym pt. "Suchedniowsko - Oblęgorski Park Krajobrazowy". Było to kolejne zadanie w ramach projektu "Zuchy i harcerze to jedna rodzina - kontynuacja" współfinansowanego przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego .
Wyjazd ten miał na celu ukazanie młodzieży piękna kulturowo - przyrodniczego Suchedniowsko - Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, a tym samym piękna  naszej Ziemi Świętokrzyskiej.
Najpierw udaliśmy się do Oblęgorka , by wędrując  szlakiem wzdłuż wąwozów  podziwiać Rezerwat  Przyrody Baranią Górę. Następnie  gościliśmy w salonach najstarszego w Polsce muzeum sienkiewiczowskiego - Pałacyku Henryka Sienkiewicza .
Wchodząc do gabinetu nikt nie miał  wątpliwości , że mieszkał tu człowiek lubiący literaturę oraz podróże i myślistwo. Salon, jadalnia, palarnia,  jak i sypialnia również oczarowała nas swoim klimatem i wyposażeniem.
Następnie mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy, iż nasz Dąb Bartek, który znajduje się w Zagnańsku trzyma się doskonale i cieszy turystów swoim wspaniałym wyglądem.
W niewielkiej odległości  od Zagnańska - w Samsonowie, oglądaliśmy  ślady staropolskiego przemysłu hutniczego - Huty Samsonów.
Na zakończenie podróży zagościliśmy  w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ostoja Dworska" w Leśnicy u Pana Grzegorza Szymańskiego, aby przy ognisku upiec kiełbaskę i spędzić  miło i wesoło dalszą część dnia.
We wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Bukowy i na pewno długo jeszcze będziemy wspominać te ostatnie wakacyjne chwile spędzone wspólnie pod kątem dydaktycznym, wychowawczym, rekreacyjnym i poznawczym.


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: