Projekt "Zuchy i harcerze to jedna rodzina-kontynuacja" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

Biwak w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ostoja Dworska" w Leśnicy na temat:

"Leśne czochranie "

- inscenizacja obozu wojskowego - strzelanie z broni, gry i zabawy sprawnościowe terenowe.

W miniony piątek i sobotę harcerze i zuchy z ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie uczestniczyli w 2 - dniowym biwaku o charakterze surwiwalowo- wojskowym w Ostoi Dworskiej w Leśnicy. Było to kolejne zadanie w ramach projektu "Zuchy i harcerze to jedna rodzina - kontynuacja" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego .
Organizatorzy biwaku Grupa LOK Surwiwal z Małogoszcza przygotowała obozowisko w warunkach polowych. Wszyscy nocowali w rozbitych przez siebie namiotach. Aby zaprowadzić porządek na obozie przeprowadzono szkolenie z zakresu musztry i dyscypliny wojskowej oraz rozprowadzono nocne warty. Wieczorem wszyscy spotkali się na ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek i wspaniałymi zabawami harcerskimi.
Drugiego dnia po pysznym śniadanku przygotowanym przez właściciela Gospodarstwa Agroturystycznego harcerze i zuchy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu z prawdziwej wojskowej "snajperki". Uczyli się rozkładać i czyścić broń, ćwiczyli celne oko w rzucie granatem , oraz pokonywali odległość pomiędzy drzewami przeciągając się po linie.
Na zakończenie wspaniałej wyprawy druhowie otrzymali pamiątkowy puchar za odwagę, dyscyplinę i sprawnie zaliczone poszczególne konkurencje.

   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: