Projekt "Zuchy i harcerze to jedna rodzina-kontynuacja" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

Mikołajkowy biwak

Małogoszcz 2-3 grudnia 2011 roku

W weekend poprzedzający Mikołajki z piątku na sobotę zuchy i harcerze z ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie ze swoimi  opiekunkami uczestniczyli we wspaniałym biwaku połączonym z elementami surviwalu w Małogoszczu.
Po zakwaterowaniu  i rozbiciu namiotów na  sali gimnastycznej na  druhów  i druhenki czekała
Szkolna Grupa Przysposobienia Obronnego "Orlęta Poland Commando" z Małogoszcza i  wiele atrakcji, takich jak:
musztra i zaprawa wojskowa, pokaz samoobrony oraz strzelanie sportowe z wiatrówki i wojskowych snajperek.
Wśród  uczestników biwaku byli tacy, którzy po raz pierwszy zetknęli się z prawdziwym sprzętem wojskowym i po raz pierwszy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.
Wobec czego  dużo emocji wzbudziło rywalizowanie o tytuł "Najcelniejszego druha", bo wszyscy chcieli wypaść jak najlepiej. Zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek  pokazali  się kandydaci na wspaniałych strzelców .
Niezapomnianym przeżyciem okazała się też noc spędzona w namiocie  i nocne śpiewanie  przy zapalonych świecach.
Na zakończenie spotkania z zaprzyjaźnioną  Szkolną Grupą Przysposobienia Obronnego jako  dowód sympatii  starszym kolegom i koleżankom podarowaliśmy  od nas upominek - Bożonarodzeniową Bombkę, w zamian otrzymując mikołajkowe czapki, w których było nam wszystkim  do twarzy.

 

 

9 października 2011 r.

XI Dzień Papieski pod hasłem "Człowiek Modlitwy"

 

Chrzest "Biszkoptów"

 

Biały Marsz w dniu liturgicznego wspomnienia o błogosławionym Janie Pawle II

 

95-lecie obchodów istnienia ZHP na terenie Włoszczowy

24 IX 2011 r. 30 - osobowa grupa zuchów i harcerzy z Bukowy wraz z opiekunami  uczestniczyła w inauguracji obchodów 95-lecia istnienia Związku Harcerstwa Polskiego na terenie Włoszczowy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 przed pomnikiem Harcerskim przy ulicy Wiśniowej. Druh Roman Kaczmarek wygłosił Apel Pamięci i wyznaczone delegacje złożyły wiązanki.
Część oficjalna rozpoczęła się w Domu Kultury, gdzie po wystąpieniu Komendanta Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego dh Cezarego Huć  zaprezentowały się zespoły harcerskie z Lelowa.
Następnie zaproszono wszystkich na ciasto, herbatę i kawę, by ponownie wrócić i obejrzeć film pt. "Czarne stopy".
Na zakończenie po projekcji filmu przeszliśmy na boisko I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie w olbrzymim kręgu pląsaliśmy i posilaliśmy się smacznym  obiadem.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Bukowy.

 

2 maja 2011 r. w Szczekocinach odbył się III Europejski Piknik Rodzinny,

w którym uczestniczyli oprócz zuchów i harcerzy z Bukowy pozostali członkowie ZHP. Na początku odbył się przemarsz z Rynku do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Szczekocinach, gdzie występowali przedstawiciele tamtejszych szkół z programami artystycznymi na temat różnych państwa europejskich. Blok artystyczny zakończył występ zespołu Romano.

 

Udział w projekcie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty

pt. "Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II"

 

Droga Krzyżowa ulicami Bukowy

 

Szósta rocznica śmierci Patrona zespołu Jana Pawła II w Bukowie

Szkoła Papieska  w Bukowie niezwykle uroczyście obchodziła szóstą rocznicę  śmierci Papieża - Jana Pawła II.
1 kwietnia zajęcia dydaktyczne rozpoczęły się  apelem  całej społeczności szkolnej pod tablicą pamiątkową, poświęconą patronowi  szkoły.

W niezwykle wzruszający sposób, ksiądz prefekt Adrian Buczkowski, przypomniał sylwetkę Ojca Świętego wzbogaconą o nieznane wcześniej wspomnienia  osób, które miały szczęście  osobiście znać Karola Wojtyłę.
Następnie przedstawiciele harcerzy i młodzieży wraz z panią dyrektor Agatą Kapelusz-Derejską, złożyli pod tablicą  bukiet kwiatów i zapalili symboliczny znicz.
Podczas tego wyjątkowego  spotkania nie mogło zabraknąc modlitwy
w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II oraz odśpiewania hymnu Rodziny Szkół Imieniem Jana Pawła. Przez cały dzień uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum, harcerze i zuchy trzymali honorowe warty pod tablicą pamiątkową.
Po apelu, najstarsi uczniowie, zaprezentowali pantonimę
p.t "Everything" ( "Wszystko"), w której w bardzo przejmujący sposób przedstawili stworzenie świata i człowieka oraz  zagrożenia : pieniądze,  narkotyki, przemoc, alkoholizm, uzależniania od mediów, telefonów komórkowych, które czyhają na współczesną młodzież.
Podsumowaniem , tego wyjątkowego dnia, była projekcja  filmu "Jan Paweł II- droga do świętości" .
Natomiast 2 kwietnia, o godzinie 19.00 wszyscy parafianie spotkali się przed ZPO im. Jana Pawła II,   już po raz trzeci, by uczestniczyć  w  Białym Marszu ulicami  Bukowy. Aby oddać  cześć naszemu umiłowanemu Ojcu  Świętemu, odmawiano  Tajemnice Światła Różańca Świętego- Jego ulubioną modlitwę.
Zwieńczeniem wspólnej modlitwy, było ułożenie napisu "Pamiętamy", z białych zniczy, przyniesionych przez wiernych. Następnie odbyła się Msza Święta celebrowana w intencji Papieża,  zakończona Apelem Jasnogórskim.

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: