Projekt "Zuchy i harcerze to jedna rodzina" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Realizacja zajęć zuchowych i harcerskich

Uczciliśmy pamięć ofiar Katynia i Smoleńska

 

Zajęcia plastyczne

 

   
   

 

Turniej gier planszowych.

 

 

Zajęcia sportowe i zabawy w harcówce.

 

Rozgrywki w tenisa stołowego
Pożegnalna "Iskierka"

 

A jak pięknie wyglądamy w naszych nowych mundurkach...

 

   

Święto Patrona Szkoły

 

W oczekiwaniu na uroczystą Eucharystię w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II

Poświęcenie symboli bliskich naszemu sercu.
Zuchy i harcerze godnie uczcili Święto Patrona Szkoły.
 
10 października zuchy i harcerze z bukowskiej szkoły włączyli się czynnie w zbiórkę na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w ramach X Dnia Papieskiego przebiegającego pod hasłem "Jan Paweł II - odwaga świętości".


 

Kolejnym elementem projektu była nietypowa Lekcja historii i patriotyzmu.
Harcerze i zuchy w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych zaprezentowali całej społeczności szkolnej wzruszający montaż słowno - muzyczny p.t. "Wszystko co nasze Polsce oddamy".
Druhowie jak zawsze wspaniale odegrali swoje role ukazując w bardzo przystępny sposób  problem śmierci w klimacie patriotyzmu i walk w obronie naszej Ojczyzny.
W wędrówce przez dzieje przedstawili historię powstawania skautingu na ziemiach polskich, jego twórców: Andrzeja Małkowskiego i jego żonę Olgę Drahonowską -Małkowską, udział młodych harcerzy w odzyskanie polskości i niepodległości oraz walkę w Powstaniu Warszawskim.
Piękna scenografia i wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru wprowadziła widzów w odległe czasy wojny, a zuchy i harcerze postarali się aby przekazywane treści dotarły do wszystkich słuchaczy.

Ten podniosły apel wprowadził wszystkich w atmosferę pełną zadumy i refleksji, jaka towarzyszy zawsze listopadowemu Świętu .

 

   

 

Biwak mikołajkowy

 

   
   
   

 

Betlejemskie Światełko Pokoju

przywieźliśmy z Kościoła pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu w Kielcach. Uczestniczyliśmy tam we Mszy Świętej odprawianej przez biskupa Kazimierza Gurdę. Później przekazaliśmy światełko mieszkańcom naszej parafii, Wójtowi gminy Krasocin Ireneuszowi Gliścińskiemu, pracownikom Lhoist Bukowa, pracownikom Ośrodka Zdrowia w Bukowie.

 

 

Zabawy gromady zuchowej na śniegu

 

 

Podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zuchy prowadziły cukierenkę z domowymi ciastami.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: