Projekt "Szkoła przyjazna uczniom"

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Wyjazd edukacyjny do Krakowa

16 maja 2015 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bukowie, w ramach projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. "Szkoła przyjazna uczniom", wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Krakowa.
Celami wyjazdu było kształtowanie prawidłowych postaw emocjonalno-społecznych i zwiększenie motywacji do nabywania nowych umiejętności oraz  zastosowania ich w życiu, a także zwiedzanie najważniejszych zabytków naszej dawnej stolicy.
Pierwszym punktem, na długiej liście  przewidzianych atrakcji na ten dzień, było   zwiedzanie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej  "Manggha".
Bardzo miłą niespodzianką był rejs statkiem po Wiśle, w czasie którego dzieci podziwiały Wzgórze Wawelskie i z wielkim zachwytem oglądały mosty, pod jakimi przepływały. Nie obyło się  bez spotkania ze smokiem wawelskim, który na powitanie zionął  ogniem.
Następnie uczniowie  przeszli traktem  królewskim do Zamku na Wawelu, gdzie zwiedzili komnaty i z ogromnym zaciekawieniem słuchali  pana przewodnika, który wspaniałymi opowieściami przykuwał ich uwagę.
Kiedy podróżnicy opadli z sił podczas wędrowania po tak magicznym mieście, jakim jest Kraków czekał na nich pyszny obiad, by nabrać energii i siły do dalszej wędrówki.
Beneficjenci   podziwiali  także:  Stare Miasto z wieżą ratuszową i kościołem Mariackim,  Sukiennice,  Barbakan i Bramę Floriańską. Duże wrażenie wywarł na dzieciach Rynek Główny, a zwłaszcza jego podziemia.
Dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 45 uczniów i czterech opiekunów mogło uczestniczyć w wyjeździe, który pozwolił bliżej poznać Kraków, jak również dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: