Projekt "Szkoła przyjazna uczniom"

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Wyjazd edukacyjny do Warszawy

"Odwiedziny w stolicy"
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bukowie, w ramach   udziału w projekcie unijnym z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. "Szkoła przyjazna uczniom", wzięli udział w edukacyjnej  2 - dniowej wycieczce do Warszawy.
Celem wyjazdu było kształtowanie prawidłowych postaw emocjonalno-społecznych i zwiększenie motywacji do nabywania nowych umiejętności, jak również  zastosowania ich w życiu.
Kolejnym założeniem  było zwiedzanie najważniejszych zabytków naszej stolicy a także  eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik.
Pierwszym punktem naszej wyprawy było podziwianie Starego Miasta. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć Kolumnę Zygmunta, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Rynek Starego Miasta, Barbakan. Niesamowite wrażenie wywarło na nas  przepiękne wnętrza Zamku Królewskiego.
Kolejnym etapem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik, gdzie  doświadczeniom, a jednocześnie dobrej zabawie nie było końca. Każde dziecko mogło samo w bardzo interesujący sposób poznawać tajniki nauki.
W drugim dniu naszej wycieczki mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii mając do czynienia z eksponatami w Muzeum Wojska Polskiego. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt pancerny i lotniczy, do którego można było zajrzeć i wysłuchać interesującego opowiadania przewodnika. Tym sposobem możemy się pochwalić, że "lecieliśmy samolotami", którymi podróżowały najważniejsze osoby naszego państwa np. prezydenci.
Następnie odwiedziliśmy mieszkańców Ogrodu Zoologicznego. Zwierzęta, które widzieliśmy do tej pory tylko na ilustracji mogliśmy zobaczyć na żywo.
Urokliwym miejscem i tryskającym soczystą zielenią  były Łazienki Królewskie.
Spacerując alejami widzieliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Biały Dom, Pałac Belwederski, Amfiteatr i Pałac na wyspie.
Ostatnim punktem odwiedzin w naszej stolicy było podziwianie jej panoramy z tarasu XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. W ten sposób pożegnaliśmy się z Warszawą.
Dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 45 uczniów i czterech opiekunów mogło uczestniczyć w wyjeździe, który pozwolił bliżej poznać stolicę, jak również dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: