W SZKOLE W BUKOWIE

 

 

„Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest

nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 Jan Paweł II

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA

 „…Dobroć jest cichym czynieniem tego
 o czym inni mówią głośno..”

   Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice  Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II  Bukowie już po raz siedemnasty  włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Z okazji zbliżających się świąt postanowiliśmy zrobić wspólnie coś dobrego.
    Jako Szkoła i jedna drużyna solidarnie  wybraliśmy jedną  rodzinę, której sytuacja materialna jest z pewnością trudniejsza od naszej. Dla każdego z nas wpłata drobnej kwoty czy przyniesienie jakiegoś drobiazgu nie było zbyt wielkim obciążeniem.

      Zapakowane przez uczniów należących do Szkolnego Kola Wolontariatu „Pomocna dłoń” paczki trafiają do specjalnego magazynu, a stamtąd do danej rodziny. Pomaganie  drugiemu człowiekowi szczególnie w tak wyjątkowym czasie, jakim jest oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia sprawia dużo radości zarówno darczyńcom, jak i obdarowanym.

   Szlachetna Paczka tym różni się od innych akcji charytatywnych, że dzięki pracującym w niej wolontariuszom znamy dokładnie potrzeby konkretnej rodziny i wiemy, że zostały one uczciwie zweryfikowane. Nic się więc nie zmarnuje i nie trafi do przypadkowych osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: