SERCE NA DZIEŃ RODZICA

 

         Już po raz drugi z inicjatywy opiekunów: Anety Banaś i Doroty Wijas oraz  uczniów  należących do Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”,           w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowej odbył się Dzień Rodzica.

To  miłe  popołudnie, przy kawie i domowym cieście, rozpoczęło się  przedstawieniem  „Miłość wszystko przyjmuje     i daje”, uświetnionym piosenkami     w wykonaniu absolwentki naszej szkoły- Klaudii Kościołek.   Po jego wysłuchaniu wszyscy zaproszeni goście, nie mają już wątpliwości, że zwykły uśmiech może zmienić świat na lepsze . Wiedzą także, że jeżeli ktoś zarzuci nam brak profesjonalizmu, to zawsze przypomnimy sobie słowa, że  „ Arkę Noego  zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści”.  

O braku  profesjonalizmu na pewno nie może być mowy , kiedy na temat  zdrowia wypowiadają się lekarze.  Niezmiernie nam miło, iż pani kardiolog Aneta Dudek- Górska oraz  lekarz rodzinny  pani Ewa Szczecińska,  przyjęły zaproszenie na nasze spotkanie . W niezwykle ciekawy i przystępny sposób, zapoznały nas                      z profilaktyką  chorób serca . Każdy mógł zadać pytanie i uzyskać fachową odpowiedź, a także skontrolować swoje ciśnienie u   pielęgniarki- p. Beaty Frączek.

 Wiedząc, że choroby serca i układu krążenia to największy problem współczesnej medycyny, mamy nadzieję, że działania wolontariatu przyczyniły się do poprawy naszego zdrowia i współpracy ze środowiskiem lokalnym.

 

 

 

Dzień Kobiet

Dnia 7 marca 2013r w Publicznym Gimnazjum w Bukowie odbyła się wieczornica z okazji Dnia Kobiet.  Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomocna Dłoń" wraz z opiekunami: Anetą Banaś i Dorotą Wijas przygotowali dla wszystkich mam gimnazjalistów oraz pracowników szkoły  spotkanie pod hasłem "Kobieta jest Aniołem", które  rozpoczęła  powitaniem zaproszonych gości dyrektor Agata Kapelusz- Derejska.

Następnie wystąpiła   Klaudia Kościołek  śpiewając piosenkę pt." W moim magicznym domu", po której   wolontariusze zaprezentowali refleksyjny montaż słowno- muzyczny " Kochaj świat, kochaj życie. Carpe diem". Na gitarze przygrywał Kamil Mietelski. Przedstawienie zakończyło się piosenką "Opadły mgły" w wykonaniu Mai Banaś.
Kolejnym punktem był pokaz "Szkolnych talentów". Zaprezentowali się: Marta Grzesiak i Piotr Szymkiewicz pięknie grając na pianinie. Natomiast zespół taneczny "Razem" wykonał układ, składający się z różnych stylów tanecznych.
Po zakończeniu części artystycznej, kobiety miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wysłuchania prelekcji dotyczącej profilaktyki raka piersi i szyjki macicy, przygotowanej przez przedstawicielki Wydziału Promocji Zdrowia Oddziału Onkologii w Kielcach. Wszystkie uczestniczki otrzymały materiały edukacyjne, a także  mogły uzyskać informację  dotyczące zdrowia, a przede wszystkim  nauczyły się wykonywać samobadanie.
W  miłym i ciepłym klimacie, przy świecach, w oderwaniu od zabieganego życia  zaproszeni goście mogli porozmawiać przy filiżance kawy i domowym  cieście.

 
Powrót

Ostatnia aktualizacja: