Dzień Dziecka 2017

Ogólnopolska Akcja "Pobijamy rekord w czytaniu"

Uczniowie i mieszkańcy już po raz II włączyli się do  ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu, w jednym momencie. Książka służy młodym i starszym. Pomaga w rozwoju wyobraźni i  słownictwa. Pokrzepia, umożliwia relaks, jest też formą miłego spędzania czasu wolnego. Niejednokrotnie skłania ku refleksji i działa terapeutycznie.

Zgodnie z założeniami programu „Cała Polska czyta dzieciom”  biblioteka szkolna Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie podejmuje  wiele działań, których celem jest rozbudzanie wśród uczniów chęci czytania książek oraz rozwijanie pasji i zainteresowań czytelniczych.  A jak ciekawe to wyzwania,  przekonali się o tym uczestnicy imprezy szkolnej pod hasłem  Dzień Dziecka z książką.  Uroczystość rozpoczęła się od zabawnego widowiska
 „W świecie Smerfów”. Przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli , którzy już po raz drugi wcielili się w role aktorów.  Po spektaklu  pani Dyrektor Agata Kapelusz-Derejska, która zagrała rolę Papy  Smerfa oficjalnie rozpoczęła pobijanie rekordu czytania w jednym momencie. Wszyscy uczestnicy   czytali swoje ulubione książki, specjalnie przyniesione na tę wyjątkową akcję. Kolejnym punktem  był konkurs Smerfa Łasucha polegający na jak najszybszym zjedzeniu pączka bez użycia rąk.  Nie zabrakło wspólnej zabawy, którą poprowadził  Smerf Zgrywus.  Następnie każda klasa prezentowała przygotowane przez siebie hasło  promujące czytanie lub zachęcające do czytania książek. Wszystkie  klasy ,od „0” – III gimnazjum, wykazały się dużym talentem poetyckim. Plakaty z hasłami będą zdobiły wnętrze biblioteki.
  „Gwoździem” programu okazał się  mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy drużyna dziewcząt Bucovia Bukowa, a zespołem „Smerfnych nauczycieli”.  
Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę.
   Mamy nadzieję, że czytanie będzie się zawsze kojarzyło z uśmiechem i zabawą bo…  Kto  czyta, ten  wie jak atrakcyjny i ciekawy jest świat wyobraźni i fantazji płynący z kartek ulubionej książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Powrót